fbpx

Zapraszamy Cię do skorzystania z naszego kalkulatora On-line lub do kontaktu

kalkulator On-line

kontakt

Projektowanie wizytówek

Wizytówki – projektowanie i tworzenie od podstaw. Dlaczego warto?

W tej chwili wizytówki są niemalże nieodłącznym atrybutem każdej osoby na odpowiednim stanowisku. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu niepozornemu kartonikowi w kilka chwil można zdobyć wszelkie niezbędne informacje na temat danej osoby, a jednocześnie zachować profesjonalny i oficjalny wydźwięk. Oczywiście, aby taka wizytówka spełniała swoją funkcję, bardzo ważne jest jej odpowiednie zaprojektowanie i zadbanie o najważniejsze szczegóły. Co zrobić, aby uzyskać niepowtarzalne wizytówki? Projektowanie na pewno jest pierwszym i najważniejszym krokiem.

Krok pierwszy, czyli projekt wizytówki

Oczywiście pierwszym krokiem ku temu, aby wizytówka w ogóle powstała, jest stworzenie dokładnego projektu graficznego. Taki projekt można stworzyć nawet samodzielnie, ale ze względu na to, iż przestrzegać trzeba wszelkich standardów, najłatwiej i najbezpieczniej jest skorzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie. Projekt wizytówki musi być dokładny i oczywiście mieścić się w standardowych wymiarach. Na froncie zdecydowanie znaleźć się musi nazwa firmy, imię i nazwisko pracownika, oraz najlepiej numer telefonu i adres e-mail. Są to podstawowe informacje, które ułatwiają komunikację.

Tworzenie wizytówek – jakie metody można zastosować?

Jesteśmy otwarci na pomysły naszych klientów i wymagania firm, aczkolwiek warto zaznaczyć, jakie są najpopularniejsze rodzaje wizytówek. Do najchętniej wybieranych i zdecydowanie profesjonalnych należą wizytówki z folią soft-touch, czyli matową folią, która przy okazji jest bardzo miła w dotyku i bardzo klasyczna. Oprócz tego zdecydować można się na nieco bardziej charakterystyczne rozwiązanie, czyli folię matową z elementami lakierowanymi. Dzięki temu można na przykład wyróżnić napis i sprawić, że będzie on błyszczący. Tworzenie wizytówek może opierać się także na całkowitym polakierowaniu powierzchni. Dzięki czemu całe będą dość śliskie i błyszczące.

Jak projektować wizytówki?

Na pewnym etapie, gdy zaczyna się w ogóle brać pod uwagę stworzenie wizytówek, pojawia się dość ważne pytanie jak projektować wizytówki? W końcu w pewnym sensie jest to przedstawienie danej firmy i możliwość zapamiętania jej. Właśnie z tego powodu to zadanie należy, a wręcz trzeba powierzyć profesjonalistom. Dzięki temu uzyska się gotowy produkt według projektu klienta, albo dzięki współpracy i połączeniu wspólnych pomysłów na jego realizację.